• کمپین دانشجویی هپاتیت، تا افزایش آگاهی عمومی و دستیابی به هدف ریشه کنی هپاتیت ادامه دارد…
  واحد علوم دارویی دانشگاه آزاد اسلامی، به کمپین اطلاع رسانی هپاتیت پیوست.

 • دومین کمپین دانشجویی اطلاع رسانی هپاتیت، بطور همزمان در ۲۱ دانشگاه/دانشکده برگزار شد

 • جلسه ی آمادگی برای دومین کمپین دانشجوئی هپاتیت در تاریخ ۲۸ مهر ماه ۱۳۹۵ برگزار شد

دومین کمپین دانشجویی اطلاع رسانی هپاتیت

(به مناسبت هفته ی ملی اطلاع رسانی هپاتیت – اول الی هفتم آبان ماه)

با توجه به پیشرفت های عظیم درزمینه ی پیشگیری و درمان هپاتیت های ویروسی، پیش بینی شده است که تا سال ۱۴۱۰ هجری شمسی (۲۰۳۰ میلادی)، جهان موفق به ریشه کنی هپاتیت های ویروسی می شود. برای رسیدن به این هدف بزرگ، نیاز است که آگاهی عمومی نسبت به پیشگیری، تشخیص و درمان هپاتیت های ویروسی افزایش یابد. لذا یکی از مهم ترین اهداف این کمپین دانشجویی، کمک به افزایش میزان آگاهی عمومی، نسبت به این بیماری می باشد.


در اولین کمپین برگزار شده توسط شبکه هپاتیت ایران، مشخص شد که سطح آگاهی دانشجویان علوم پزشکی نسبت به بیماری هپاتیت درحد مطلوب نیست. گزارش برگزاری اولین کمپین دانشجویی اطلاع رسانی هپاتیت را می توانید در وبسایت های زیر مشاهده نمایید:

۱- وبسایت شبکه هپاتیت ایران

۲- پورتال روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران

۳- خبرگزاری ایرنا

۴- باشگاه خبرنگاران جوان

۵- مرکز پژوهش های علمی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران


از آنجایی که دانشجویان علوم پزشکی، جزء افراد با ریسک بالا برای ابتلا به بیماری های منتقله از راه خون می‌باشند، لذا این افزایش آگاهی می‌تواند به کنترل هرچه بهتر ویروس های هپاتیت کمک نماید. همچنین برای رسیدن به هدف ریشه کنی هپاتیت های ویروسی تا سال ۲۰۳۰ میلادی، نیاز است تا کادر درمان از  بروز ترین روش های درمان و کنترل هپاتیت مطلع گردند.

به همین خاطر در دومین کمپین هپاتیت، گروه هدف به دانشجویان علوم پزشکی و پرسنل کادر درمانی تغییر داده شد، و اطلاع رسانی به این گروه، در الویت گرفت.

برنامه ی دومین کمپین دانشجویی اطلاع رسانی هپاتیت بدین صورت بود:
یک کارگاه آموزشی تحت نظر شبکه هپاتیت ایران برای تعدادی از دانشجویان علوم پزشکی برگزار شد، تا این افراد بتوانند پاسخگوی سوالاتی درخصوص بیماری هپاتیت باشند. سپس دانشجویانِ آموزش دیده، در دانشگاه خودشان غرفه ای برپا نموده و به اطلاع رسانی درباره ی بیماری هپاتیت و شناساندن هدف WHO درمورد ریشه کنی هپاتیت های ویروسی تا سال ۲۰۳۰ میلادی پرداختند.


گزارش برگزاری دومین کمپین دانشجویی اطلاع رسانی هپاتیت را می توانید در وبسایت های زیر مشاهده نمایید:

۱- وبسایت شبکه هپاتیت ایران

۲- وبسایت مرکز پژوهش های علمی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران

۳- وبسایت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران

۴- وبسایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

۵- وبسایت مفدای دانشگاه علوم پزشکی سمنان

۶- خبرگزاری فارس

۷- وبسایت دانشگاه علوم پزشکی دزفول

۸- باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران – ایسکانیوز

       • چهارم الی ششم مرداد ۱۳۹۶ (روز جهانی هپاتیت سال ۲۰۱۷)

در این مقطع بیش از ۲۰ شهر ایران همگام با سایر نقاط جهان اقدام به برپایی کمپین دانشجویی اطلاع رسانی هپاتیت نمودند. بمدت یک هفته توسط ۶۰ آزمایشگاه در سراسر کشور آزمایش رایگان هپاتیت برای افرادی که ازطرف این کمپین ارجاع داده شده بودند انجام شد.

       • یکم الی هفتم آبان ۱۳۹۶ (هفته ملی اطلاع رسانی هپاتیت)

در آبان ماه ۱۳۹۶ نیز دانشجویان عضو کانون های سلامت دانشگاه های علوم پزشکی کشور، به کمپین دانشجویی اطلاع رسانی هپاتیت پیوستند. در این مقطع زمانی، ۲۰ کانون سلامت در دانشگاه های علوم پزشکی شهرهای مختلف همزمان با سایر انجمن های دانشجویی، کمپین‌های اطلاع رسانی هپاتیت را برای عموم مردم در شهر خودشان برپا نمودند.