روز جهانی داروسازی

دکتر سید مؤید علویان، رئیس شبکه هپاتیت به مناسبت روز جهانی داروسازی، این روز را به همه زحمت کشان و فعالان این عرصه تبریک و تهنیت گفت.
دکتر سید مؤید علویان، روز جهانی داروسازی را فرصتی مناسب برای یادآوری و تجلیل از نقش تعیین کننده جامعه داروسازان در چرخه نظام تامین سلامت و بهداشت و درمان کشور دانست و خاطر نشان کرد، امروزه به همت و دانش داروسازان میهن عزیزمان ۹۷ درصد داروهای مصرفی مردم در داخل تولید میشود که این خود هزینه های حوزه سلامت و بیماران را بطور چشمگیری کاهش داده است.
وی همچنین افزود: خوشبختانه با تلاش و زحمت داروسازان شریف میهنمان، ورود داروهای جدید در حوزه درمان هپاتیت سی سبب شده است از یک سوهزینه های درمان به طور چشمگیری کاهش پیدا کند و از سوی دیگر تعداد بیماران تحت درمان به دو برابر افزایش یابد، که این امر میتواند هر چه بهتر ما را در تحقق ریشه کنی هپاتیت سی تا سال ۱۴۱۰ یاری رساند.
دکتر علویان همچنین در خصوص وضعیت پوشش بیمه ای داروهای داخلی هپاتیت بیان داشت: در حال حاضر همه داروهای داخلی هپاتیت تحت پوشش بیمه در تمام مراکز درمانی و داروخانه‌ها قرار گرفته‌اند که این خود کمک شایانی به درمان هر چه بیشتر بیماران خواهد نمود.
رئیس شبکه هپاتیت ایران همچنین اظهار داشت: خوشبختانه داروهای جدید هپاتیت سی تا حدود ۹۸ درصد اثربخشی دارد و امیدواریم ریشه کنی هپاتیت سی را در سال ۱۴۱۰ جشن بگیریم. هم اکنون داروهای هپاتیت بی در جهت کنترل این بیماری عمل می کنند و درمان قطعی آن وجود ندارد که امیدواریم طی سالهای آینده با کمک داروسازان جهان و کشور عزیزمان داروهای قطعی جهت درمان هپاتیت بی نیز ساخته شود که این جزء با همکاری و تلاش مضاعف و تؤامان داروسازان و پزشکان محقق نخواهد شد.

دکتر سید مؤید علویان
استاد و رئیس شبکه هپاتیت ایران

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *