شبکه بهداشت و درمان اندیکا در هفته ای که گذشت

برگزاری کارگاه یک روزه ایدز وهپاتیت B برای جوانان و نوجوانان کوشک

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان اندیکا، سه شنبه ۱۰ اسفندماه ۹۵ به همت واحد جوانان، نوجوانان و مدارس کارگاه یک روزه ایدز و هپاتیت B توسط عسکری کارشناس مامایی مرکزبهداشتی درمانی شهید عباسپور در محل مرکز بهداشتی درمانی سد شهیدعباسپور و روستاهای تحت پوشش برگزار گردید.

عسکری در این کارگاه در مورد راههای انتقال و پیشگیری بیماریهای هپاتیت و ایدز صحبت کرد و یکی از راههای شایع انتقال بیماری ایدز و هپاتیت را از راه جنسی و استفاده از سرنگ مشترک در افراد تزریقی دانست که با پیشگیری های ساده می توان از بروز بیماریهای فوق تا حد زیادی جلوگیری کرد.

بازدید اکیپ سیار شبکه بهداشت ودرمان اندیکا از ۱۴روستای صعب العبور و برفگیر

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان اندیکا، مهندس علی اصغر حسینی نیک مدیر شبکه بهداشت و درمان از بازدید اکیپ سیار شبکه بهداشت ودرمان اندیکا از ۱۴روستای صعب العبور و برفگیر خبر داد.

وی در این خصوص اظهار داشت: از سه شنبه ۱۰ اسفندماه ۹۵ به مدت سه روز اکیپ سیاری شبکه بهداشت و درمان اندیکا از ۱۴روستای سیاری و صعب العبور کولاب، تلیچه، وارگه دار، لایی، گرچاقا، نره اهرون، دزک، دوینه سید منصور، هربو، کمرشه، دپن درازکلانتر، کفت مورد و کوری بازدید کردند.

حسینی نیک‌افزود: در این بازدید که در ادامه برنامه بازدیدهای قبل و به منظور خدمات رسانی هرچه بهتر به مناطق دورافتاده و محروم می باشد، اقدامات بهداشتی و درمانی شامل واکسیناسیون ۴۱ نفر، بررسی سلامت باروری ۳۷ نفر، انجام مراقبت بیماران فشارخون بالا ۹نفر، توزیع ویتامین دی و کلسیم دی بین ۴۵ نفر از سالمندان، انجام مراقبت پس از زایمان برای ۳ مادر و انجام مراقبت از مادران باردار،  شناسایی مادران باردار و آموزش بهداشت عمومی و فردی و هم چنین بهداشت محیط انجام شد.

 مدیر شبکه بهداشت و درمان اندیکا در پایان خاطر نشان کرد: راه ارتباطی دو روستای تیلچه و وارگه دار به علت بارش برف قطع بود و تیم سیار شبکه بهداشت و درمان، پیاده و با پیمودن مسیر چند ساعته خود را به این مناطق رسانده و به روستاییان عزیز خدمات بهداشتی و درمانی و کمک های مورد نیاز را ارائه نمودند.

گفتنی است پیش ازاین اکیپ سیاری از تاریخ ۸ اسفندماه ۹۵به مدت سه روز از ۱۲روستای سیاری و صعب العبور مرکز بهداشتی و درمانی شیرین بهار بازدید و خدمات بهداشتی و درمانی فوق را ارائه دادند.

منبع: خبرگزاری قطره

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *