طرح شناسایی بیماری هپاتیت در قم اجرا می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: به‌منظور اجرای طرح شناسایی بیماری هپاتیت در قم طرحی با همکاری مرکز هپاتیت ایران در این استان برگزار می‌شود و این طرح در راستای اقدام پیشگیرانه گسترش این بیماری است.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، ابوالفضل ایرانی خواه در حاشیه برگزاری همایش آموزشی هپاتیت‌های ویرال که در مرکز آموزشی درمانی شهید بهشتی قم برگزار شد، با اشاره به طرح واکسیناسیون هپاتیت B طی ۲۰ سال اخیر اظهار داشت: با این کار ایمنی در بیش از ۹۰ درصد افراد ایجادشده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با تأکید بر قابل‌پیشگیری بودن بیماری هپاتیت B و C گفت: این بیماری خطرناک اما قابل‌پیشگیری است همچنین این بیماری در اکثر بیماران در معرض ابتلا استان کنترل‌شده است و کسانی که ابتلا به بیماری دیالیزی و تالاسمی دارند با تشخیص به‌موقع بیماری می‌توانند درمان شوند.

وی بیان کرد: بر اساس توافق‌های به‌عمل‌آمده با رئیس گروه شبکه هپاتیت ایران و بر اساس پروتکل این شبکه اقدامات تأثیرگذاری در رابطه به کنترل این عفونت‌ها در زندان‌های استان قم انجام خواهد گرفت.

ایرانی خواه بابیان اینکه انجام این کار مستلزم حمایت خیرین استان است، افزود: امیدواریم بیماری هپاتیت C را با توجه به روش‌های تشخیصی جدید درمانی که در کشور مهیا شده، ریش کن کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: به‌منظور اجرای طرح شناسایی بیماری هپاتیت در قم، طرحی با همکاری مرکز هپاتیت ایران در این استان برگزار خواهد شد و این طرح در راستای اقدام پیشگیرانه گسترش این بیماری است.

وی افزود: امروزه با بهره‌گیری از روش‌های نوین در تشخیص و استفاده  از پزشکان حاذق و متبحر در استان، امکان تشخیص و درمان تمامی بیماری‌های کبدی فراهم است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *