برگزاری برنامه‌های آموزشی به منظور کاهش بیماری هپاتیت

 به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم؛  قدیر در همایش آموزشی هپاتیت‌های ویرال که در مرکز آموزشی درمانی شهید بهشتی قم برگزار شدگفت: همایش هپاتیت ویروسی برای نخستین بار در قم برگزار می‌شود که مورد استقبال گسترده پزشکان و به ویژه پزشکان جوان قرار گرفت.
رئیس سازمان نظام پزشکی استان قم با اشاره به آمار مبتلایان به بیماری هپاتیت در قم گفت: شیوع بیماری هپاتیت B در قم ۱٫۳ درصد است که با فاکتورهای سن، تتو و میزان سواد ارتباط مستقیم داشت.
وی عنوان کرد: با توجه به اهمیت بیماری هپاتیت و نارسایی که در این زمینه دارد و از سوی دیگر قابل پیشگیری و درمان بودن این بیماری، اهمیت ارائه آموزش به جامعه مورد تاکید است.
رئیس سازمان نظام پزشکی استان قم گفت: این بیماری بی علامت است و اگر کسی مبتلا شود فقط خودش نیست و دیگران هم مبتلا می‌شوند.
قدیر با اشاره به آمار مبتلایان به بیماری هپاتیت در قم گفت: در سال ۹۰ یک کار مبتنی بر جمعیت انجام شد و ۴ هزار نفر را به صورت خوشه‌ای بررسی کردیم که پس از بررسی صورت گرفته متوجه شدیم، شیوع بیماری هپاتیت B در قم ۱٫۳ درصد است و این بیماری با فاکتورهای سن، تتو و میزان سواد ارتباط مستقیم داشت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *