اهدای لوح سازمان جهانی هپاتیت به خبرنگار ایرنا در بابل

به گزارش ایرنا ، علویان به منظور شرکت در سمینار تازه های هپاتیت بی و سی و نقش آموزش در پیشگیری وکنترل بیماری های کبدی که در دانشگاه علوم پزشکی بابل برگزار شد ، به مازندران سفر کرد.
همزمان با نصب این لوح ، رئیس مرکز بیماری های کبدی خاورمیانه به خبرنگار ایرنا گفت: سازمان جهانی هپاتیت قرار است تا سال ۲۰۳۰ میلادی مصادف با ۱۴۱۰ هجری شمسی بیماری هپاتیت سی را در جهان ریشه کن کند.
وی افزود : این امر امکان پذیر نخواهد بود مگر با حمایت ویژه رسانه ها که می توانند در ریشه کن کردن این بیماری در ایران نقشی اساسی داشته باشند.
علویان بیان کرد : ایرنا به عنوان خبرگزاری رسمی ایران نقش پررنگی در اطلاع سانی برای کنترل و ریشه کنی بیماری های هپاتیت خواهد داشت.
رئیس شبکه هپاتیت ایران گفت : خبرگزاری جمهوری اسلامی با داشتن بخش های تخصصی خبری و اطلاع رسانی به صورت تخصصی ، کمک کار بسیار خوبی برای دستگاههای مرتبط در پیشگیری و درمان این بیماری در جامعه خواهد بود .
وی افزود : ویروس هپاتیت سی به گونه ای است که اگر تشخیص داده شود ، درمان دارد و به مدت سه ماه درمان متناوب به طور کامل ریشه کن می شود و خوشبختانه داوری این بیماری نیز در کشور تولید می شود.
علویان گفت : هپاتیت بی یک بیماری ناقل است و در بدن خواهد ماند و درمان قطعی ندارد ولی کنترل می شود.
وی افزود : از تمامی رسانه ها و فعالان فضای مجازی انتظار می رود تا در کنترل هپاتیت بی و سی به ما کمک کنند تا بتوانیم به معیارهای مشخص شده جهانی که ریشه کنی کامل بیماری هپاتیت سی است ، دست یابیم.

منبع: خبرگزاری قطره

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *