برگزاری سومین کنگره تحقیقات دانشجویی جنوب‌ غرب کشور با تأکید بر “هپاتیت” و “دیابت”

سرپرست معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی دزفول از برگزاری سومین کنگره تحقیقات دانشجویی منطقه جنوب‌ غرب کشور، ۲۷ و ۲۸ بهمن‌ ماه در این دانشگاه با تأکید بر هپاتیت و بیماری‌های کبدی و همچنین دیابت و بیماری‌های متابولیک خبر داد.

دکتر عبدالکریم شیخی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اعلام این خبر اظهار کرد: سومین کنگره دانشجویی منطقه جنوب‌ غرب کشور با حضور دانشگاه‌های مناطق کرمانشاه، اهواز، لرستان، ایلام، شهرکرد، دزفول، شوشتر، آبادان و بهبهان انجام می‌شود.

وی در خصوص محورهای برگزاری این کنگره، گفت: محورهای ویژه کنگره هپاتیت و بیماری‌های کبدی و همچنین دیابت و بیماری‌های متابولیک است اما به‌ جز محورهای ویژه سایر محورها شامل علوم پایه پزشکی، علوم پیراپزشکی، سلامت و اختلال روان، طب سنتی، گیاهان دارویی، علوم بالینی پزشکی، پرستاری و مامایی، علوم بهداشت و تغذیه و تحقیقات بین‌رشته‌ای خواهد بود.

سرپرست معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی دزفول در خصوص تعداد مقالات ارائه‌ شده، عنوان کرد: به‌ تازگی فراخوان ارسال مقاله از سوی دانشجویان، اساتید و محققان منتشر شده است و همچنان ادامه دارد پس از رأی داوران درباره مقاله‌ها، محققان برای حضور در سومین کنگره دانشجویی منطقه جنوب‌ کشور دعوت خواهند شد و مقاله‌های خود را ارائه خواهند داد. مهلت ارسال رزومه برای داوری ۱۰ آذر ماه، ارسال چکیده مقالات اول دی‌ ماه و ثبت‌نام در کنگره ۲۰ دی‌ ماه است.

شیخی با بیان اینکه هدف از برگزاری این کنگره تشویق دانشجویان به پژوهش است، گفت: دانشجویان باید نگاه پژوهش‌محور داشته باشند به‌ خصوص در زمینه مطالبی که به‌عنوان متون علمی در دانشگاه‌ها ارائه می‌شود، دید پژوهشگرانه داشته و قدر این آموزش‌های علمی را بدانند.

وی خاطرنشان کرد: هر کدام از واژه‌های علمی که در کتاب‌های آموزشی در دانشگاه‌ها برای دانشجویان ارائه می‌شود، از تحقیقات وسیعی حاصل شده است، بنابراین زمانی که دانشجویان به سمت پژوهش سوق داده می‌شوند و در فضای پژوهش قرار می‌گیرند، قدر آموزش‌های علمی که فرا می‌گیرند را خواهند دانست و در آینده نیز می‌توانند از علم خود برای تولید خدمت و محصول در زمینهٔ رشته تحصیلی خود استفاده کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *