کنفرانس تازه های هپاتیت های ویروسی در بیرجند

کنفرانس علمی فن آوریهای نوین تشخیصی در بیماریهای عفونی و تازه های هپاتیت ویروسی، با حضور پزشکان ومتخصصان اروپایی و ایرانی در بیرجند برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، در این کنفرانس یک روزه که در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار شده است، پزشکان و متخصصان بیماریهای عفونی از انجمن بیماریهای عفونی اروپا و شبکه هپاتیت ایران، آخرین روشهای تشخیص و درمان مناسب بیماری هپاتیت را بررسی کردند.
پروفسور آندریا کوزاریزا، پروفسور کریستینا موسینی و پروفسور ماریا کاپوبیانچی از متخصصان انجمن بیماریهای عفونی اروپا و پروفسور سید مؤید علویان رئیس شبکه هپاتیت تهران، دکتر جزایری عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و دکتر سید رحیم  رضائی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مهمانان این کنفرانس پزشکی بودند.
رئیس مرکز تحقیقات بیماریهای عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت : در این کنفرانس ۸ مقاله داخلی و ۳ مقاله از خارج کشور ارائه شد.
دکتر ضیائی، هدف برگزاری این کنفرانس را آگاه سازی برای ریشه کنی هپاتیت های ویروسی و آشنایی با فن آوری های جدید تشخیص بیماریهای عفونی عنوان کرد.
وی با بیان اینکه هم اکنون برای درمان هپاتیت C در کشور اقدامات خوبی انجام شده است و ۹۸ درصد بیماران با داروهای جدید این بیماری، درمان پذیر شده اند افزود : متأسفانه تنها ۵ درصد بیماران مبتلا به هپاتیت c  در کشور از بیماری خود اطلاع دارند و بقیه نمیدانند که مبتلایند  و اینکه این بیماری قابل درمان است به همین دلیل باید اطلاع رسانی شود تا افرادی که احتمال دارد به این بیماری مبتلایند، آزمایش دهند و برای درمان اقدام کنند.
0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *