پیشرفت ایران در زمینه تکنولوژی‌های تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری‌های عفونی

رئیس مرکز تخصصی آسیب‌شناسی بیماری‌های عفونی دانشگاه مودنا گفت: ایران در حال حاضر در مقایسه با سال‌های گذشته در بخش پیشگیری و درمان بیماری‌های عفونی پیشرفت‌های قابل توجهی داشته و از تکنولوژی‌های نوین استفاده کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، پرفسور آندریا کوزاریزا در سمینار یک روزه فن‌آوری‌های نوین تشخیص در بیماری‌های عفونی و تازه‌های هپاتیت‌های ویروسی، اظهار داشت: مدل‌های جدیدی که در زمینه بیماری‌های عفونی وجود دارد از آنالیز سلول‌هایی است که موجود بوده و این مدل‌ها اجازه می‌دهد تا مدل‌های مختلف ویروس و سلول را تشخیص و براساس آن بیماری را درمان کنیم.

وی با بیان اینکه در مورد تشخیص بیماری‌های عفونی احتمال درمان آن قوی‌تر شده است، تصریح کرد: با توجه به قوی‌تر شدن داروها احتمال درمان بیماری‌های عفونی قوی‌تر است.

رئیس مرکز تخصصی آسیب‌شناسی بیماری‌های عفونی دانشگاه مودنا در مورد بیماری هپاتیت B، گفت: احتمال درمان این بیماری نسبت به بیماری هپاتیت C ضعیف‌تر است و باید بیشتر به موضوع پیشگیری در مورد این بیماری توجه شود.

کوزاریزا با بیان اینکه برای نخستین‌بار در سال ۲۰۰۹ به ایران سفر کرده‌ام، افزود: ایران در حال حاضر در مقایسه با سال‌های گذشته در مورد پیشگیری و درمان بیماری‌های عفونی پیشرفت‌های قابل توجه و خوبی داشته و در این راستا از تکنولوژی‌های نوین استفاده کرده است.

وی خاطرنشان کرد: ایران در حال حاضر با داشتن تکنولوژی‌های نوین در مورد تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری‌های عفونی می‌تواند با دیگر کشورها رقابت کند.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *