تازه‌های هپاتیت B و C در ساری بررسی شد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، کنفرانس یک‎روزه هپاتیت B و C مزمن با حضور ۱۰۰ نفر از محققان، اساتید و پزشکان سراسر کشور با هدف آشنایی با تازه‌های هپاتیت در ایران و جهان در ساری برگزاری شد.

در این گردهمایی علمی، حدود ۲۰ استادیار یا دانشیار از دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران، بابل، ایران و بقیه‌الله (عج) تهران و استاد و رئیس شبکه هپاتیت ایران در سالن همایش آیت‌الله کوهستانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، آخرین دستاوردها و تجربیات خود در رابطه با بیماری هپاتیت B و C را بیان کردند و بعد از ظهر کارگاه آموزشی برگزار شد.

به گفته دبیر علمی کنفرانس یادشده، هپاتیت نوع B در ایران شایع‎تر و در جهان نیز مورد C در کشورهای غربی و مورد B در کشورهای شرقی شایع‌تر است.

فرهنگ بابامحمودی افزود: در گذشته از هر ۱۰۰ نفر، چهار نفر آنها مبتلا به هپاتیت B بودند، اما از سال ۷۱ به بعد با آمدن واکسن هپاتیت، این میزان به کمترین حد خود رسیده و سالانه ۱۰۰ نفر مبتلا به بیماری هپاتیت، پاک می‎شوند اما تا یک‎سال نمی‌توانند به دیگران خون بدهند.

وی بیان کرد: پنج درصد جمعیت جهان مبتلا به هپاتیت  B و ۲٫۲ درصد نیز مبتلا به هپاتیت C هستند و این رقم در کشور ما کمتر از نیم‌درصد در نوع C و ۱٫۵ درصد در نوع B است که دلیل آن را باید در اقدامات مناسب وزارت بهداشت و درمان بدانیم.

دبیر علمی کنفرانس ملی تازه‎های هپاتیت B و C مزمن در پایان گفت: سطح اطلاعات عمومی نسبت به این بیماری‎ها بالا رفته و علاوه بر سواد رسانه‌ای، شاهد تولید داروهای جدید ساخت داخل در این زمینه‎ها هستیم.

به گزارش فارس، کنفرانس تازه‌های هپاتیت B و C مزمن اکنون با ارائه گزارشی با عنوان درمان دارویی در اطفال توسط محمدصادق رضایی دانشیار دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شده و در این کنفرانس رئیس شبکه هپاتیت ایران نیز در رابطه با درمان هپاتیت B و C مزمن مقاوم به دارو به ارائه تازه‎ترین دستاوردها پرداخت.

منبع: خبرگزاری قطره

 

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *