کیش می تواند بستر مناسبی برای گردشگری سلامت در منطقه و جهان باشد

کیش – ایرنا – رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش گفت : با وجود امکانات موجود و بخش های تخصصی ، پزشکان متخصص و مجرب و راه اندازی پروازها، کیش می تواند بستر مناسبی برای گردشگری سلامت در منطقه و جهان باشد .

به گزارش ایرنا ، دکتر محمد خلخالی چهارشنبه شب به مناسبت هفتم مرداد روز جهانی کبد در ‘همایش عمومی بیماری های کبد ‘ به ارائه کارنامه عملیاتی بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش و فعالیت های صورت گرفته در راستای توسعه آن پرداخت و افزود: بیمارستان در شرایط کنونی دارای ۱۶ تخت اورژانس، چهار تخت ایزوله تنفسی، ۱۳ تخت برای اطفال و نوزادان و بخش NICU با پنج تخت به مراجعان خدمات ارائه می دهد.
وی به جدا سازی کامل بخش مردان از زنان و ایجاد بخش های مختلف اشاره کرد و گفت: این بیمارستان در حد فوق تخصصی در کشور فعالیت می کند.
این متخصص داخلی با بیان اینکه تخت های بیمارستان از ۳۲ به ۶۴ تخت افزایش پیدا کرد اظهار کرد: فعالیت کلینیک امام علی (ع) با بخش های تخصصی و ایجاد دو داروخانه در بیمارستان از اقدام های صورت گرفته در راستای ارتقا سلامت است .
وی به اجرای برنامه های سلامت و انجام طرح های غربالگری شهروندان در بیمارستان اشاره کرد و گفت: غربالگری در زمینه پوکی استخوان ، کلیه و مجاری ادرار، دیابت و پوکی استخوان ، رماتولوژی و هپاتیت از آن جمله است .
رئیس بیمارستان کیش با اعلام اینکه دومین مرکز بین المللی بیماری های کبد در ایران هستیم اظهار کرد: تلاش های زیادی برای راه اندازی این بخش صورت گرفته است .
خلخالی ازمایشگاه بیمارستان را یکی از مجهز ترین آزمایشگاه ها اعلام کرد و گفت: راه اندازی بخش های مجهزی همچون زنان و زایمان، زیبایی، پوست و مو، کلینیک کبد و تجهیز آن به دستگاه فیبرو اسکن، تاسیس بانک خون، بخش دیالیز، ام آر آی، بخش تالاسمی، برونوسکوپی ریه، آرتروسکوپی مفاصل، کلونوسکوپی، سردخانه جدید، واحد امحا زباله های بیمارستانی، گردشگری سلامت و سنجش استخوان همه در راستای توجه به سلامت شهروندان و توسعه گردشگری سلامت صورت گرفته است .
وی با تاکید بر اینکه تجهیز بیمارستان تا به این حد از وظایف بیمارستان نبوده است از تلاش ها و حمایت های مدیریت عالی سازمان منطقه آزاد کیش و هیات امنای بیمارستان قدردانی کرد.
رئیس بیمارستان کیش از اجرای برنامه های توسعه ای در سال ۹۵ در بیمارستان کیش خبرداد و افزود: راه اندازی کلینیک شنوایی سنجی، کلینیک فوق تخصصی چشم، فوق تخصصی مغز و اعصاب و مرکز آموزش درمانی و تجهیز مرکز قلب از جمله برنامه ها است .
به گزارش ایرنا، وی در ادامه به اخذ درجه یک بیمارستانی در ارزشیابی اعتبار بخشی در سال ۹۴ توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تاریخ فعالیت بیمارستان اشاره کرد و گفت: اخذ رتبه درجه یک عالی در ۱۰ بخش بیمارستان و اخذ رتبه درجه برتر آزمایشگاه از موفقیت های بدست آمده است.
خلخالی در پایان ابراز امیدواری کرد که با امکانات موجود و بخش های تخصصی، پزشکان متخصص و مجرب و راه اندازی پروازها کیش بتواند بستر مناسبی برای گردشگری سلامت در منطقه و جهان باشد.
قرار است امروز پنجشنبه وبه مناسبت روز جهانی بیماری های کبد ویزیت رایگان کبد برای مراجعان در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش انجام شود.
در راستای طرح توسعه بیمارستان کیش، ماموریت مناطق آزاد در برنامه پنجم و ششم توسعه و اهمیت گسترش خدمات بهداشتی و درمانی و شیوع بالای بیماری های کبد درمناطق جنوبی خلیج فارس، کلینیک کبد کیش با همکاری شبکه هپاتیت ایران در بالاترین سطح تخصصی و فوق تخصصی از دو سال قبل در بیمارستان کیش دایر شده است که به بیماران داخل و خارج از کشور خدمات ارائه می دهد .
همایش عمومی بیماری های کبد چهارشنبه شب با حضور مدیرعامل سازمان منطقه ازاد کیش، جمعی از معاونان و مدیران، پزشکان متخصص در سالن ابن سینا مرکز همایش های بین المللی جزیره کیش برگزار شد.
ششم مرداد ماه مصادف با ۲۷ جولای به مناسبت روز تولد پروفسور ‘ساموئل باروخ بلومبرگ ‘ کاشف ویروس هپاتیت به عنوان روز جهانی هپاتیت نامگذاری شده است .

منبع: خبرگزاری قطره

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *