قصابان، آرایشگران و نیروهای خدماتی شهرداری واکسینه می‌شوند

معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت از واکسینه‌شدن اصناف آرایشگران، قصابان، نیروهای خدماتی شهرداری و اهداکنندگان دائم خون نسبت به بیماری هپاتیت B خبر داد.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، محمود نبوی در نشست خبری روز جهانی هپاتیت با اشاره به قدمت  واکسن هپاتیت Bکه به سالهای ۷۰ برمی‌گردد، اظهار داشت: کنترل هپاتیت کار یک گروه خاص نیست بلکه گروه‌های مختلفی مشارکت دارند از جمله انیستیتو پاستور که این واکسن را تولید می کند زیرا کمپانی مریو فرانسه از تحویل این واکنس خودداری می‌کرد و با کمک کوبایی‌ها توانستیم این واکسن را تولید کنیم.

وی ادامه داد: از سال ۷۳ واکسیناسیون هپایتت B در کشور شروع شد و متعاقب آن این واکسن نیز در کشور ساخته شد و یکی از مهمترین برنامه‌های ما نیز واکسینه کردن تمام زندانیان کشور است که این کار را شروع کردیم.

معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به برنامه‌های واکسیناسیون هپاتیت B برای اصناف دیگر، گفت: امسال درنظر داریم اهداکنندگان مستمر خون که بالغ بر یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر هستند نسبت به هپاتیت B واکسینه کنیم همچنین با توجه به مقدار قابل توجه واکسن هپاتیت B که موجود داریم نیروهای خدمات شهرداری که با انواع خطرات از جمله سوزن مواجهند برای هپاتیت B واکسینه کنیم.

نبوی با اشاره به واکسینه کردن اصناف دیگری از جمله آرایشگرها و قصاب‌ها نسبت به ادامه روند واکسیناسیون نوزادان تأکید کرد و افزود: در نظر داریم گروه‌های سنی که به حد سن ۴۰ سال می‌رسند را نیز واکسینه کنیم.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *