رونمایی از تمبر اختصاصی ریشه کنی هپاتیت ‍‍‍‍C در ایران ۱۴۱۰

تهران-ایرنا- تمبر اختصاصی ریشه کنی هپاتیت C در ایران سال ۱۴۱۰، امروز جمعه با حضور دکتر رضا ملک زاده معاون تحقیق و پژوهش وزارت بهداشت رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، در مراسم رونمایی از این تمبر دکتر کامران باقری لنکرانی رییس مرکز تحقیقات سیاست گذاری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دکتر سید مؤید علویان رییس شبکه هپاتیت ایران و دکتر حسین میر مجلسی از استادان پیش کسوت فوق تخصص گوارش و کبد در دانشگاه علوم پزشکی ایران و جمعی از اساتید و متخصصان این رشته حضور داشتند.
به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، این تمبر اختصاصی همزمان با برگزاری سمینار تدوین آخرین دستورالعمل تشخیص و درمان هپاتیت c با حضور متخصان داخلی و خارجی رونمایی شد.
در این مراسم دکتر سید مؤید علویان رییس شبکه هپاتیت ایران و رییس سمینار تدوین آخرین دستورالعمل تشخیص و درمان هپاتیت c افزود: امیدواریم تا سال ۱۴۱۰ هپاتیت c در ایران ریشه کن شود و ریشه کنی این هپاتیت زمانی اتفاق می افتد که همه دست به دست هم دهیم و این امر نیازمند عزم ملی و همکاری گروه های مختلف از جمله وزارت بهداشت، سازمان های مردم نهاد و بیمه ها است.
وی گفت: سازمان های مردم نهاد باید برای حمایت و تشویق بیماران مبتلا به هپاتیت c در تمام کشور همکاری کنند.
این گردهمایی علمی یک روزه تازه های هپاتیت c همراه با اجماع درمان آن در ایران با همکاری کمیته علمی هپاتیت ایران، شبکه تحقیقات هپاتیت ایران و مرکز تحقیقات گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله با هدف گردآوری و تصویب دستورالعملی مشترک و ملی در درمان هپاتیت c برگزار شده است.
در پایان برگزاری این گردهمایی گزارش نهایی آن به صورت مقاله ای در مجله علمی پژوهشی Hepatitis monthly منتشر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری قطره

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *