تدوین سند پیشگیری و درمان هپاتیت سی در ایران

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما رییس شبکه هپاتیت ایران و رییس همایش هپاتیت سی در ایران با بیان اینکه این نشست یکروزه با هدف ارائه سند کنترل ،‌درمان و مراقبت از بیماران هپاتیت سی ایران در مرکز همایش های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزارشد ، گفت : در این نشست بیش از ۶۰۰ متخصص از رشته های عفونی – گوارشی- داخلی -خون- رادیولوژی – ویروش شناسان و آزمایشگاه با بررسی آخرین دستاوردهای علمی پزشکی در زمینه بیماری هپاتیت سی ، سند پیشگیری و درمان هپاتیت سی ایران را تهیه کردند.

دکتر علویان با اشاره به اینکه طبق برنامه های وزرات بهداشت درمان و آموزش پزشکی باید در افق سال ۱۴۱۰ هپاتیت سی در ایران ریشه کن شود ، افزود:تحقق این مهم نیازمند همکاری همه بخش های فعال است.
وی گفت : در این همایش مباحثی در ۵ کارگاه آموزشی از جمله ایپدیمیولوژی -تشخیص ، پیشگیری و درمانهای جدید دایر است و نتیجه آن بصورت یک دستور العمل تحت عنوان اعلامیه تهران در سال ۱۳۹۵ برای ۱۴۱۰ تدوین و ابلاغ می شود.
رییس شبکه هپاتیت ایران با تاکید بر اینکه سابقه تزریق خون قبل از سال ۷۵ ،سابقه اعتیاد تزریقی و رفتارهای جنسی پر خطر،خال کوبی های غیر بهداشتی افراد را در معرض بیماری قرار می دهد ، اضافه کرد : مشکل دربحث درمان نیست بلکه تشخیص مهتر از درمان بوده و لازم است همه مردم یک بار هم که شده آزمایش هپاتیت سی را انجام دهند.
وی با اشاره به اینکه طبق ارزیابی ها در ایران حدود ۱۸۶ هزار بیمار هپاتیت سی وجود دارد که قابل تشخیص و درمان هستند ، گفت:کشور ما در منطقه کمترین شیوع بیماری یعنی نیم درصدی را دارد و امیدواریم در سال ۱۴۱۰ ریشه کنی بیماری هپاتیت سی را جشن بگیریم.
0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *