مرکز تحقیقات بیماریهای عفونی و گرمسیری به عنوان عضو رسمی شبکه هپاتیت ایران (تنها نماینده رسمی اتحاد جهانی هپاتیت (WHO) ) به همراه شبکه بهداشت شهرستان بندرعباس در روز جهانی هپاتیت همگام با سراسر کشور در راستای حذف بیماری هپاتیت اقدام به برگزاری کمپین های دانشجویی بیماریهای هپاتیت های ویروسی نمود.
بدین منظور سه تیم دانشجویی ۵ نفره از بین دانشجویان دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس تشکیل و طی روزهای ۸ و ۹ مرداد ماه ۱۳۹۶ در مراکز خرید شهر بندرعباس (سیتی سنتر و نخیل سنتر) و مساجد محله سورو( حسن و توفیقی) از ساعت ۱۸ الی ۲۱ با توزیع بروشور های آموزشی و آموزش چهره به چهره به اطلاع رسانی در مورد انواع بیماری هپاتیت پرداختند و موارد مشکوک به ابتلا جهت انجام آزمایشات رایگان (هپاتیت بی و سی ) به آزمایشگاه همکار در این طرح (آزمایشگاه دکتر خرمی) ارجاع دادند.
امید است بتوان با بالابردن سطح علمی عمومی افراد جامعه در مورد هپاتیت و تشخیص و درمان آن به هدف ریشه کنی هپاتیت تا سال ۲۰۳۰ دست پیدا نماییم .
با تشکر از آزمایشگاه همکار در انجام این طرح آزمایشگاه جناب آقای دکتر خرمی و همچنین تشکر از زحمات بی دریغ دوستان دانشجو حاضر در این کمپ ها بالاخص جناب آقای دکتر حسین حمادیان به عنوان سرپرست کمپ ها که در این امر ما را یاری رساندند.

حضور خانم دکتر داودیان در بین دانشجویان

خبرگزاری ایسنا