بر اساس نتایج یک مطالعه جدید که در مجله داروشناسی و دارودرمانی منتشر شده است، کسانی که مرغ و ماهی بیشتری مصرف می‌کنند، کمتر از سایرین در معرض ابتلا به سرطان کبد قرار خواهند داشت.
در این مطالعه، محققان به بررسی مجموعه‌ای از مطالعات پیشین پرداختند که در حد فاصل سال‌های ۱۹۵۶ و ۲۰۱۳ منتشر شده بود. نتایج نشان داد افرادی که گوشت سفید بیشتری می‌خورند، ۲۲ تا ۳۱ درصد کمتر از سایرین در معرض خطر ابتلا به سرطان کبد قرار دارند. با این حال، هیچ دلیل مستندی وجود ندارد که مصرف گوشت قرمز فرآوری شده را به افزایش خطر ابتلا به سرطان کبد ربط دهد. به طور کلی، یافته‌های محققان نشان می‌دهد که تغییر رژیم غذایی نقش بسزایی در پیشگیری از سرطان کبد دارد.
چرا مصرف مرغ توصیه می‌شود؟
•    به تقویت ساختار ماهیچه‌ها کمک می‌کند
مرغ یکی از بهترین منابع پروتئین است؛ هر ۱۰۰ گرم گوشت مرغ حاوی ۲۵ گرم پروتئین است. به همین دلیل، مرغ یک ماده غذایی عالی برای کودکان در حال رشد و کسانی است که ورزش‌های سنگین انجام می‌دهند. روی موجود در مرغ به اشتهای شما نظم می‌بخشد.
•    استخوان‌ها را سالم نگه می‌دارد
مرغ حاوی مواد مغذی مانند فسفر و کلسیم است؛ این مواد باعث تقویت استخوان‌های شما می‌شوند. علاوه‌براین، سلنیوم موجود در مرغ باعث کاهش خطر ابتلا به آرتروز می‌شود.
•    از میزان استرس می‌کاهد
مرغ حاوی دو ماده مغذی است که نقش قابل توجهی در کاهش استرس دارند: تریپتوفان و ویتامین ب-۵٫ هر دوی این مواد یک اثر آرام بخش دارند و مرغ را به یک وعده غذایی ایده‌آل در یک روز پر تنش تبدیل می‌کنند.
(منبع: خبرگزاری قطره)