عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: مصرف بیش از حد غذاهای نمک‌سود شده و مایعات داغ از عوامل موثر در بروز سرطان مری است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، سارا شفیعی‌پور پیش از ظهر امروز در همایش پیشگیری از سرطان در محل فرهنگسرای کوثر اظهار داشت: چهار نوع سرطان مری، معده، روده و کبد به عنوان شایع‌ترین سرطان‌های دستگاه گوارش شناخته می‌شوند.

وی با اشاره به برخی از علائم سرطان مری بیان داشت: در صورت احساس توده و برجستگی در گلو، بلع دردناک غذا و درد انتشار یابنده به سینه و پشت باید به پزشک متخصص مراجعه کرد.

شفیعی‌پور عنوان کرد: مصرف دخانیات، غذاهای دارای نیترات زیاد، غذاهای دودی و نمک سود شده، مصرف زیاد ترشیجات، مایعات داغ، ریفلاکس معده به مری و غذاهای دارای فیبر کم از عوامل موثر بر سرطان مری است.

وی ابراز داشت: سرطان معده با سوءهاضمه با سوزش سر دل، احساس درد یا ناراحتی شکم، تهوع و استفراغ، نفخ شدید پس از مصرف غذا شناخته می‌شود، اما برای تشخیص کامل باید اندوسکوپی صورت گیرد.

این متخصص داخلی تصریح کرد: بی‌اشتهایی، ضعف و خستگی، خونریزی به صورت استفراغ خونی یا خون در مدفوع از علائم هشداردهنده برای بیمار است.

شفیعی‌پور گفت: سرطان روده بزرگ از بیماری‌های شایع دستگاه گوارش است که میزان شیوع آن با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای انجام معاینات کاهش یافته است.

وی ادامه داد: از علائم سرطان روده، تغییرات در اجابت مزاج، خون در مدفوع، اسهال و یبوست و یا عدم تخلیه کامل، دفع دردناک و تهوع و استفراغ است.

شفیعی‌پور بیان داشت: سرطان کبد از جمله موارد با شیوع بالا است که الکلی بودن، مصرف قرص‌های ضد حاملگی، استفاده از استروئیدها برای افزایش حجم عضلات در بروز آن موثر است.

وی افزود: نارسایی‌های کبدی، هپاتیت B و C، تماس با سموم شیمیایی، در احتمال بروز سرطان کبد موثر است.